РДГУ ____________________ КАФЕДРА ПОЛІТИЧНИХ НАУК

Життя чудове - якщо кольорове /Скрябін/

П’ятий Глобальний фестиваль ООН дій з реалізації цілей сталого розвитку

  • Вівторок, 30 березня 2021 00:00
П’ятий Глобальний фестиваль ООН дій з реалізації цілей сталого розвитку

25-26 березня 2021 року у віртуальному форматі відбувся П’ятий Глобальний фестиваль ООН дій з реалізації цілей сталого розвитку - «SDG Global Festival of Action», який проходить щорічно в м. Бонн (Німеччина). В режимі он-лайн до Фестивалю приєднались викладачі та студенти РДГУ зі спеціальностей «Політологія», «Міжнародні відносини», «Соціологія».

В 2021 році Глобальний фестиваль охопив 24 тис. учасників з 203 країн світу, включив 300 виступів спікерів з 80 країн світу, 20 виставок інновацій, 30 пленарних засідань, 10 з яких пройшли на майданчику Японії, а також 27 секційних засідань, на яких політики, активісти зі всіх куточків світу обговорювали досягнення та перспективи реалізації 17 Цілей сталого розвитку.

Фестиваль прикрасили виступи артистів різного жанру. В цілому, П’ятий Глобальний 2021 р. віртуально фестиваль віртуально охопив більше 72 млн. глядачів та користувачів соціальних мереж зі всього світу. Зрозуміло, що на цьому фестивалі реалізація Цілей сталого розвитку розглядались в контексті проблем і загроз Пандемії COVID-19.

17 цілей сталого розвитку ООН, заходи по їх реалізації, зокрема SDG Global Festival of Action, спрямовані на розв’язання самих гострих проблем соціального розвитку, як подолання глобальних розривів (global gaps) в соціально-економічних, культурних, гуманітарних сферах життя, скорочення і ліквідація бідності, забезпечення доступу до якісної освіти і сучасної медичної допомоги за умов Пандемії COVID-19, ліквідація всіх форм дискримінації, порушення прав і свобод, забезпечення гідного рівня життя всіх без винятку людей при збереженні екосистеми планети, а також розвиток співпраці в глобальному масштабі. Проведення Глобальних фестивалів ООН спрямоване на активне включення всіх без винятку людей у процес вирішення проблем соціального розвитку в рамках політики сталого розвитку. Ця щорічна подія прискорено збільшує глобальну команду прихильників політики сталого розвитку, розвиває планетарну інтеграцію у новітніх формах як глобальних комунікацій, так і активних дій по реалізації цінностей і принципів гуманізму, демократії та партнерства без кордонів - від глобального до локального рівня.

Детальніше:

1. Сайт : https://globalfestivalofaction.org/

2. Виступ відомої музикантки Кеті Фаско (Kety Fusco): електронна арфа Перфоменс з сніжних вершин навколо Сан-Бернардіно в швейцарських Альпах, на кордоні між центральною та південною Європою - на місці, що залишилось недоторканим у одному з найбільш густонаселених континентів на Землі. Kety Fusco привітала учасників Фестивалю і звернулась до людей планети з проханням підтримати цілі глобального розвитку 13 і 15 – збереження клімату та екології суші https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=HX0lT5LpJc4

3. Кириленко Олеся Миколаївна, доктор соціологічних наук, професор кафедри політичних наук, учасниця 3-х Глобальних фестивалів ООН 2018, 2019 та 2021 років, присвятила частину своїх наукових публікацій проблемам політики сталого розвитку ООН, одна з яких увійшла в колективну монографію: Кириленко О., Дячук О., Конончук О. Політика сталого розвитку та соціальна ефективність демократії: концептуальні засади і досвід Євросоюзу для України // Політико-правова ментальність українського соціуму в умовах європейської інтеграції : монографія / [О. О. Безрук, В. С. Бліхар, Л. М. Герасіна та ін.] ; за ред. М. П. Требіна. - Харків : Право, 2019. – С. 191-219. (744 с)

Підписка на новини

Підписка на розсилку кафедри політичних наук РДГУ. Всі поля, відмічені *, обов'язкові.

Кафедра політичних наук

Кафедра політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету

Fama plures, quam opes

Контактні дані

Кафедра політичних наук РДГУ

Адрес: м. Рівне, 33000 вул. Пластова, 32, ауд. 228, 229.
 http://www.isf.rv.ua
Телефони : (0362) 26-56-91
                   (067) 131-74-40