РДГУ ____________________ КАФЕДРА ПОЛІТИЧНИХ НАУК

Життя чудове - якщо кольорове /Скрябін/

Чому законодавча ініціатива народу може бути небезпечною: аналіз ініційованих змін до Конституції презентовано в РДГУ

  • Понеділок, 18 листопада 2019 00:00
Чому законодавча ініціатива народу може бути небезпечною: аналіз ініційованих змін до Конституції презентовано в РДГУ

Верховна Рада VIII скликання на своєму другому засіданні підтримала пропозиції президента В. Зеленського щодо змін до Конституції. Йдеться про кілька вагомих змін: щодо закріплення повноважень Президента утворювати незалежні регуляторні органи та призначати і звільняти директорів НАБУ та ДБР; щодо дострокового припинення повноважень народних депутатів України; щодо законодавчої ініціативи народу.

5 листопада 2019 р. в Рівному під час зустрічі зі студентами-політологами і соціологами Рівненського державного гуманітарного університету було презентовано результати аналізу вищезазначених змін до Конституції, здійснені аналітиками ГО “Центр UA”. Зокрема йдеться про те, що впровадження законодавчої ініціативи народу є ризикованим не лише для діяльності українського Парламенту, але і для безпеки українських громадян. Голова ГО “Центр UA” О. Рибачук зазначив, що якщо ці зміни стануть чинними, то законопроекти, за якими повинна жити вся країна, подаватимуть звичайні громадяни. Оскільки процедура законодавчої ініціативи не прописана, то може статися так, що це буде законодавча ініціатива Росії, або законодавча ініціатива олігархів. Саме за допомогою десятків тисяч працівників олігархічних заводів і фабрик та за допомогою олігархічних ЗМІ, а також під дією кремлівських медіа-маніпуляцій в порядок денний Парламенту будуть включені теми, які лише розколюватимуть українське суспільство.

Наразі всі інститути влади, які мають право подавати законопроекти на розгляд Парламенту, є результатом волевиявлення громадян на виборах. Фактично так народ керує країною. Як наголосив Рибачук, народ вже і так обирає політиків та їхні політичні програми, які містять план розвитку країни на 5 років. І саме нардепи від імені народу мають право приймати ті чи інші закони.

Якщо Конституційний суд таки визнає відповідність таких змін та народ отримає право законодавчої ініціативи, то цілком вірогідно, що можуть з’явитися законопроекти про скасування декомунізації, закону про мову та надання особливого статусу для десятків регіонів. В умовах війни така ситуація може стати загрозою для безпеки кожного українця.

 

Підписка на новини

Підписка на розсилку кафедри політичних наук РДГУ. Всі поля, відмічені *, обов'язкові.

Кафедра політичних наук

Кафедра політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету

Fama plures, quam opes

Контактні дані

Кафедра політичних наук РДГУ

Адрес: м. Рівне, 33000 вул. Пластова, 32, ауд. 228, 229.
 http://www.isf.rv.ua
Телефони : (0362) 26-56-91
                   (067) 131-74-40